INTERWENCJE

Aktualne oferty psów przeznaczonych do adopcji:

PSY DO ADOPCJI

wtorek, 18 lutego 2014

Przywiąż psa do siebie nie do budy

W naszym przytulisku ruch jest niezwykły. Psy odchodzą i przychodzą. Domy znajdują takie, ktore zdawać by się mogło szanse na ten dom maja takie sobie. Niektóre z naszych podopiecznych trafiają na łańcuch. Jedziemy wówczas, rozmawiamy z ludźmi tłumaczymy, ze to już koniec z takimi praktykami. Podobno to nasza Polska tradycja , wiejska tradycja bardziej. Pies ma pilnować i dlatego na łańcuchu siedzi nierzadko w dziurawej budzie ):

Na niektóre adopcje wpływu nie mamy bo nawet nie jest dane zobaczyć nam nowego opiekuna. Zraesztą trudno jest mi sobie wyobrazić sytuację kiedy ja bądź Ewelina jesteśmy wzywane ( tylko my nie pracujemy) za każdym razem kiedy znajdzie się chętny na psa. Prosiłam już Panów z e SM aby przekazywali nasze numery telefonów nowym przyszłym, chętnym opiekunom. Nie wiem jednak jak to zadziała .
 Ustaw wyraźnie mówi, ze pies może przebywać na łańcuchu 12 godzin, później ma być spuszczony. A kto to sprawdza? Żaden z sąsiadów nie zwróci uwagi bo często gęsto sam więzi swego psa na łańcuchu.
To błędne koło i nasza rzeczywistość. Szanse na to , ze będziemy mieli własne przytulisko są żadne raczej. Skoro jest w budowie nowe w Budnie to Gmina nie zdecyduje się na pełną wspólprace z nam. Kto by
 " pracował" w tym Przytulu i kto by płacił ? Teraz psami opiekują się bezdomni za darmo co jest czystą oszczędnością .
Zdecydowanie jestem przeciwna odbieraniu psów z takich miejsc . Idę w kierunku poprawy bytu tych co już trafiły  na łańcuch . Potrzebujemy na to trochę środków. Wiem, że dzięki ludzkiej dobroci znajdziemy je :) 
Piechy , pamiętam o was.

Brak komentarzy: