INTERWENCJE

Aktualne oferty psów przeznaczonych do adopcji:

PSY DO ADOPCJI

niedziela, 23 stycznia 2011

Pies w lesie

      Parę dni temu otrzymałam wiadomość o psie, który mieszka w lesie między Darżem a Rożnowem. To nie daleko. Biłam się z myślami co zrobić, jak mogę mu pomóc? Z relacji Pani, która do mnie napisała wynikało, że został on przywiązany do drzewa obok sterty śmieci. Ona go odwiązała i teraz jeżdżąc do pracy dokarmia go.Właśnie wróciłam z tego miejsca. Dobrzy ludzie postawili mu budę, są miski na karmę. Od siebie dodałam głębszy pojemnik na wodę.


Pies po tym jak samochód zaczyna zwalniać natychmiast ucieka z podkulonym ogonem  w głąb lasku, nie reaguje na przywołania, jest przerażony.
  Co możemy dla niego zrobić. Po pierwsze częste wizyty pozwolą mu się oswoić z człowiekiem i jego bliską obecnością. Zachęcam wszystkich którzy przejeżdżają drogą między Rożnowem a Darżem aby zatrzymywali się i może podrzucali od czasu do czasu coś do jedzenia i dolali wody. Jeśli będziecie jechać od strony Rożnowa to piec mieszka za drugą kępą drzew, na jej skraju już za tą miejscowością po prawej stronie drogi.

To ta kępa po prawej stronie. Po lewej stoi trójkątny  znak informujący o niebezpiecznych zakrętach.. Jak jedziemy od Rożnowa to on jest tyłam do kierunku jazdy.
   Jak go stamtąd zabrać. Po pierwsze potrzebuje on domu tymczasowego, w którym ktoś będzie mógł nauczyć go życia z człowiekiem od nowa. Wymaga to czasu i cierpliwości i odrobiny doświadczenia. Jeśli znajdę taki tom to podam mu w karmie środek usypiający, odczekam i zabiorę biedaka. Bez ludzkiej pomocy psiak nie da sobie rady.

2 komentarze:

skat pisze...

moze tak zlapac wlasciciela
i przywiazac go do drzewa?


mam nadzieje ze pies jest na tyle ostrozny ze nie da sobie zrobic krzywdy.
Oby takich ludzi jak kobieta ktora go znalazla i uwolnila jak nejwiecej.

Joanna K. pisze...

Jeśli potrzebna pomoc w przywiązaniu właściciela do drzewa to ja się pisze:)Biedny psiak.