INTERWENCJE

Aktualne oferty psów przeznaczonych do adopcji:

PSY DO ADOPCJI

piątek, 21 stycznia 2011

To jak ostatnia posługa

    Nadchodzi kolejny spacer z psami, który może się dla nich okazać ostatnim w ich życiu. Czuję się jak kat przed egzekucją, który zapytuje skazańca- Co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?

Niewiele mogę. Zapnę cię na smycz i poprowadzę ścieżką przez las abyś mógł rozkoszować się tymi wszystkimi zapachami. Zobacz tam przemknęła sarna. Podnosisz łeb do góry, wspinasz się na przednich łapach, łapiesz w nozdrza zapach zwierzyny. Czasami mam ochotę cię puścić abyś mógł pobiec. Dokąd byś uciekł. Nikt cię nie chce, nikt nie szuka.
Pogłaskam cię po grzbiecie, przytulę i rozczochram włosy na głowie. Ukradkiem nakarmię, może to twój ostatni godnie spożyty posiłek. Na razie nie musisz walczyć o resztki w schroniskowej rzeczywistości.
Zrobię ci zdjęcia w tej leśnej scenerii, na zawsze w moim komputerze zostanie po tobie pamiątka, bo w sercu twego byłego właściciela miejsca na miłość do ciebie już nie ma. Nie ma jej w sercach tysięcy ludzi. 
Pożegnam się z tobą i twoimi braćmi bo już nigdy się nie zobaczymy. Nie obejrzę się z siebie.
Muszę razem z Aliną ( 15lat) i Patrycją ( 14 lat) przed każdym takim spacerem znaleźć w sobie siłę i jechać tam i nie płakać przez cały czas. To jeszcze dzieci. Podziwiam je, że mają siłę być tam ze mną w takich chwilach. Ile takich spacerów przed nami ? Oby jak najmniej.......

1 komentarz:

skat pisze...

Musze powiedziec glupota, ciemnota,
nieodpowiedzialnosc, bezmuzgowie.

Ludzie co wy myslicie ze te psy to zeczy? Zgubi sie jedno wezme sobie drugie? Nie macie zadnych uszuc?

Myslicie ze sie same znajda, czy ktos je przyprowadi i jeszcze wam zaplaci.

Jak taki "czlowiek"
moze patrzec w lustro? Isc spokojnie spac? Myslicie ze paciorek wystarczy i wszystko jest OK.??!!

Pamietajcie Pan bOg spraiwedliwy ale nie rychliwy. Wszystko co wam sie wydarza w zyciu jest odpowiedzioa na wasze postepowanie i glupie nieodpowiedzialne dzialanie.
O krzywde kazdego zwierzaka tez sie upomni.