INTERWENCJE

Aktualne oferty psów przeznaczonych do adopcji:

PSY DO ADOPCJI

niedziela, 7 kwietnia 2013

siedem kropli

  W piątek pojechałyśmy z Eweliną do Białogardu. Plan A dotyczył zabrania z tamtejszego schroniska suczki owczarka niemieckiego Bryzy. Wolontariusze znaleźli dla niej dom tymczasowy w Warszawie a skoro tak to nie było potrzeby aby czekała w schronie na ratunek zbyt długo. Rano w piątek plany jednak się zmieniły. Domy tymczasowe miały dostać jeszcze inne psiaki. Cztery szczeniaki porzucone wraz z matką, średnia suczka i dwa duże psy. Mój samochód ma jednak ograniczona ilość miejsca ( a szkoda) . Postanowiłyśmy zabrać szczenięta, Bryzę i Pigwę. Na miejscu okazało się, ze szczeniąt jest pięć i, że są duże. Kontenery na nic się nie zdały. Pigwa wylądowała na kolanach u Eweliny, Bryza na tylnym siedzeniu a banda pięciorga smrodów w bagażniku. Odór w jakim przyszło nam spędzić drogę powrotną był straszny. Na szczęście zwierzęta zachowywały się poprawnie. Zajechałyśmy po drodze do lecznicy Nowogardzie, gdzie obu suniom wyczyszczono uszy a Bryzie wykonano USG na przypadek gdyby była w ciąży. Oprócz świerzbowca nie stwierdzono aby cokolwiek poważnego im dolegało. Przed umieszczeniem ich w domach wszystkie przeszły kąpiel u Marzenki naszej w przydomowym spa dla psów.
Bryza trafiła do Sławka na weekend , szczeniaki do mojej piwnicy a Pigwa na kanapę w salonie :)
Mąż zadowolony nie był ale mu już przechodzi bo cała szóstka dziś opuszcza mój dom.
Jak się czułyśmy oddychając w aucie odorem schroniska , patrząc w zadowolone oczyska psiaków ? Smród nas uskrzydlał wręcz. Im bardziej oddalałyśmy się od tego miejsca tym większą satysfakcję czułyśmy. Radość rozpierała nas . Ewelinę tak rozparła, ze nie spała do czwartej rano :) Ja pogrążona w sprzątaniu szczenięcych odchodów byłam na tyle zmęczona, że dałam się objąć Morfeuszowi.
W piątek jeszcze pod naszą opieką trafiła   chihuahua, która taplała się w Inie wieczorem. Staruszka z niej.Na razie grzeje kostki u Eweliny. Jak ogłosimy konkurs na największą paskudę Rózia zapewne wygra :) 
Pigwa
Bryza
Rózia

Brak komentarzy: