INTERWENCJE

Aktualne oferty psów przeznaczonych do adopcji:

PSY DO ADOPCJI

sobota, 25 czerwca 2011

Apel letni Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce przypomina, że okres letnich upałów  może przyczynić się nie tylko do zagrożenia egzystencji dla zwierząt, ale także stanowić bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia . Silne upały i wystawienie zwierzęcia na intensywne nasłonecznienie powodują, że zagrożenie to drastycznie wzrasta. Inspektorat TOZ, co roku notuje dziesiątki przypadków udaru psów z powodu przegrzania organizmu na wskutek braku wiedzy lub bezmyślności ich właścicieli. Dlatego zwracamy się do wszystkich posiadaczy naszych czworonożnych przyjaciół  z apelem, aby szczególnie podczas wzmożonego działania słońca i wzrostu temperatury zadbali o naszych czworonożnych przyjaciół.
Pamiętaj, aby:
1.Pies miał zawsze przy budzie w miejscu nienasłonecznionym miskę ze świeżą wodą
2. Buda i kojec nie mogą być wystawione non- stop na działanie promieni słonecznych
3.Wybieraj w miarę możliwości miejsca do spaceru tam gdzie pies ma możliwość kąpieli i ochłodzenia organizmu
4.Zabieraj ze sobą świeżą wodę, aby pies mógł zaspokoić pragnienie podczas spaceru 
5.Zabierając psa do samochodu podczas upałów nigdy nie zostawiaj go samego wewnątrz, a jeżeli musisz go pozostawić to zaparkuj auto w zacienionym miejscu z uchylonymi szybami. Używaj osłon od słońca. W trakcie podróży zatrzymuj się, co 2- 3 godziny, aby psa wyprowadzić na spacer.
6. Udar u psa charakteryzuje się silnym ziajaniem i ślinieniem. Oczyść psu pysk ze śliny, aby ułatwić oddychanie i zmocz głowę zimną wodą. Owiń tułów psa wilgotnym ręcznikiem i polewaj wodą, daj mu pić.
7.Podróżując z psem nie zapomnij zapiąć go w specjalne pasy bezpieczeństwa
8.Pamiętaj, że twój pies najlepiej będzie się czuł  na wakacjach ze swoją rodziną. Jeżeli nie możesz spędzić wolnego czasu ze swoim pupilem pozostaw go najlepiej u swoich znajomych, których dobrze zna. W ostateczności pozostaw go w sprawdzonym hotelu dla zwierząt gdzie spędzi bezpiecznie okres wyjazdu swoich właścicieli na letni odpoczynek.
9.Nie zapomnij  wystawić  miseczki z wodą w miejscu nie nasłonecznionym dla ptaków - one też potrzebują wody

Brak komentarzy: