INTERWENCJE

Aktualne oferty psów przeznaczonych do adopcji:

PSY DO ADOPCJI

środa, 16 października 2013

Światowy Dzień Żywności

.......dowiedziałam się dziś z mojego ulubionego radia. Europejczycy wyrzucają 1/3 zakupionego jedzenia, na świecie głoduje 800 milionów ludzi. Jak widać nie jest to problem w braku miejsca do upraw ani braku potężnych przemysłowych hodowli zwierząt. Problem leży w naszej rozrzutności w braku poszanowania dóbr nabywanych codziennie. Bardzo prosto jest w naszym kraju ( rzecz jasna nie dla wszystkich)  dokonać zakupu jedzenia. Sklepy prześcigają się w obniżkach, które nie idą w parze z jakością. Święta są festiwalem zakupów, zachłanności i dowodem, że zasada zastaw się i postaw się , nadal wciąż jest żywa. 
Niewielu myśli jaką drogę przebyły produkty, które wylądowały w naszych koszykach, później w lodówce na koniec w żołądku  lub w koszu na śmieci. 
Mięso , produkt najpowszechniejszy. Jego spożycie związane jest głownie z tradycją . Przerabiane na setki jak nie tysiące sposobów. Jego obecność na talerzu zawsze wiąże się ze śmiercią. Jeśli przyjdzie nam wyrzucić choć kawałek wędliny czy kotleta oznacza to, że ta poniesiona ofiara nie miała żadnego znaczenia. Jej życie było bezwartościowe a trud przygotowania porcji schabu przez człowieka był daremny. Jego praca bezsensowna.
Chleb, nabiały i wszystkie inne produkty przebyły bardzo długą i pracochłonną drogę aby wypełnić półki w sklepach. Ktoś wykonał dal nas, kupujących tę pracę. Uszanujmy ten trud, niech nie ląduje on w śmietniku dając świadectwo naszego braku poszanowania dla wysiłków innych ludzi.
Większość sklepach jest otwarta w soboty i niedziele. Zawsze znajdziemy jakiś, w którym znajdziemy produkty  ratujące nasze żołądki od widma głodu w weekend . W poniedziałek już od świtu możemy pognać do sklepów i uzupełnić zapasy. Byle z rozwagą, pamiętając o ofiarach.................

Brak komentarzy: