INTERWENCJE

Aktualne oferty psów przeznaczonych do adopcji:

PSY DO ADOPCJI

środa, 16 marca 2011

List do Prokuratora Generalnego

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Szczecinie wysłało  do Pana Prokuratora list nastepującej treści:
Szanowny Panie Prokuratorze

Zarząd, członkowie i wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami o/Szczecin pragniemy z całych serc naszych, oddanych sprawie niesienia wszelakiej pomocy potrzebującym zwierzętom podziękować Panu za list w sprawie karpi jaki wystosował Pan do swoich współpracowników w całym kraju. Doceniamy ten gest i wierzymy, że otwiera on nową jakość współpracy sądownictwa z organizacjami pro zwierzęcymi w zakresie orzekania w sprawach o znęcanie się nad zwierzętami czy przez prywatnych właścicieli czy też przez nadzór schronisk czy przytulisk.

Wiele takich spraw zostaje oddalonych z powodu niewielkiej szkodliwości czynu, czy z powodu zebrania niewystarczających dowodów. W swojej pracy niemal każdego dnia widzimy efekty działań złych ludzi, czy źle funkcjonujących instytucji. W takich chwilach częstokroć zapominamy o logicznym i systematycznym działaniu kierując się odruchami serca za wszelką cenę staramy się ratować zaniedbywane zwierzęta. W wielu jednak przypadkach , gdy materiał dowodowy jest kompletny i rzeczowy sądy oddalają sprawy bo zamordowanie psa czy kota okazuje się czynem nieszkodliwym. Z przykrością stwierdzamy, że naszym sojusznikiem w takich sprawach okazują się li tylko media. Sprawy przez nie nagłaśniane maja swój finał w sądach i konkretne wyroki.

Nasz kraj poprzez lata zaniedbań, pobłażania i przymykania oczu na krzywdę braci mniejszych zalewa fala cierpienia o niewyobrażalnej skali. Tysiące wolontariuszy walczy z bezsilnością i wykonuje syzyfową pracę ratowania kolejnych zwierząt.

Panie Prokuratorze, potrzebujemy Pańskiej pomocy.

Prosimy o wysłanie kolejnych listów ale tym razem w sprawie psów, kotów i wszystkich zwierząt gospodarskich, które są mordowane w naszym kraju a znęcanie się nad nimi stało się tak powszednie, że niewielu podnosi głos w ich sprawie.

W imieniu wszystkich cierpiących zwierząt prosimy o objecie patronatem spraw sądowych o znęcanie się nad nimi. Jasne , proste i czytelne sygnały dadzą szansę na poprawę jakości życia zwierząt w Polsce. Jesteśmy przekonani, że każda żywa istota ma prawo do godnego życia i śmierci w godnych warunkach. Mamy nadzieję , że podzieli Pan naszą troskę o los zwierząt .

Brak komentarzy: