INTERWENCJE

Aktualne oferty psów przeznaczonych do adopcji:

PSY DO ADOPCJI

piątek, 12 października 2012

Trzymam się kurczowo - naiwna ?

      Za wszelką cenę trzymam się pozytywnego myślenie. Ono mnie napędza do działania, sprawia, że chce się żyć , patrzeć w przyszłość. Zdarzają się jednak chwile gdy ręce opadają i tchu w piersiach brakować zaczyna, bo ludzkie postępowania całkiem niewytłumaczalne jest. Dzwonią do mnie, przeważnie są to starsze Panie i proszą o pomoc w zabraniu kolejnego miotu kociąt. Gdzie ja mam je zabrać i co z nimi zrobić? Kto do jasnej ciasnej ma odpowiedzieć na to pytanie. Nie ma w naszej okolicy enklawy dla bezdomnych kotów. I wiecie co ja się trochę nawet cieszę, że nie ma . Przytuliska i schroniska to pretekst do porzucania zwierząt. Same ich nazwy wiążą się ludziom z jakąkolwiek choć opieką. Ilu z nich tak na prawdę przekroczyło progi schronisk. Czy czuli ten dojmujący smród brudnej sierści, odchodów, krwi . czy patrzeli w oczy psom za kratami, czy słyszeli to donośne szczekanie na widok człowieka, czy widzieli jak psy skaczą sobie do gardeł zazdrosne o dotyk i ludzkie spojrzenie ?
W niewielu polskich schroniskach zwierzęta mogą liczyć na opiekę, godną i wystarczającą. A koty to już po prostu tragedia. Żyjąc na ulicach naszych miast mają o wiele większe szanse na przeżycie niż w schronisku.
Często słyszę, że my to musimy mieć silne nerwy. A no tak, bo nie wystarczy biadolić, przed ekranem monitora, że ten to taki biedny, że jakbym miała warunki to...  i tu lista pobożnych życzeń  i pustych obietnic . Że nie dałabym rady patrzeć na te wszystkie biedne stworzenia, że zabrałabym je wszystkie.
Zabierz choć jedno - to wystarczy.
Tyle już się napisałam i nagadałam, jednak nadal wśród moich znajomych zdarzają się akty zakupu zwierzęcia z pseudo hodowli ( bo mnie nie stać na rodowodowego , jak Cię nie stać to weź od fundacji ratującej daną rasę za darmo!!! ) Co się stanie z psiakiem jak go potrąci samochód, nie udzielisz mu pomocy bo Cie nie stać ?
Ludzie, którzy mnie znają i wiedzą o co walczę dopuszczają swoje samce do suk , bo on musi poczuć jak to jest z samicą. Pięć minut po akcie płciowym samiec zapomni o tym co robił , za to za dwa miesiące pojawi się na świecie jego potomstwo, które odbierze szansę na domy dla szczeniąt ze schronisk.O zgrozo, o smutku ! Czy nadejdzie kiedyś czas pogody dla zwierzaków i czas odpoczynku dla takich jak ja ?

Brak komentarzy: